Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Soruları-3

1. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; daire biçiminde, mavi zemin üzerine beyaz piktograma sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

2. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

3. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre yasaklayıcı işaretlerde kırmızı kısımlar işaret alanının en az % kaçını kapsayacaktır?

4. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

5. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; dikdörtgen veya kare biçiminde, yeşil zemin üzerine beyaz piktograma sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

6. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; acil çıkış işaretlerinde yeşil kısımlar işaret alanının en az % kaçını kapsayacaktır?

I. Daire biçiminde olabilirler

II. Dikdörtgen biçiminde olabilirler

III. Zemin rengi mavidir

IV. Piktogram rengi beyazdır

V. Zemin rengi yeşildir

7. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; yukarıdakilerden hangileri emredici işaretlerin temel nitelikleri arasında yer alırlar?

8. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdakilerden hangisi yasaklayıcı işaretlerin temel nitelikleri arasında yer almaz.

9. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; dikdörtgen veya kare biçiminde, kırmızı zemin üzerine beyaz piktograma sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

I. Üçgen biçiminde olabilirler

II. Kırmızı çerçeve

III. Siyah çerçeve

IV. Zemin rengi sarıdır

V. Piktogram rengi beyazdır

VI. Piktogram rengi siyahtır

10. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; yukarıdakilerden hangileri uyarı işaretlerinin temel nitelikleri arasında yer alırlar?