Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Soruları-2

1. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; acil çıkış ve ilkyardım işaretleri hangi renkte olurlar?

2. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; sadece dairevi bir şekil içinde kullanıldığında emniyet rengi olarak kabul edilen renk hangisidir?

3. Aşağıdakilerden hangisi güvenlik işaretinin işlevinin olumsuz etkilenmemesi için “görülmesini veya işitilmesini zorlaştıracak veya engelleyecek” dikkat edilecek hususlar arasında yer almaz?

4. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; daire biçiminde, beyaz zemin üzerine siyah piktogram, kırmızı çerçeve ve diyagonal çizgiye sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

5. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

6. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; üçgen şeklinde, sarı zemin üzerine siyah piktogram ve siyah çerçeveye sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

7. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

8. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; uyarı işaretlerinde sarı kısımlar işaret alanının en az % kaçını kapsayacaktır?

9. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdakilerden hangisi yangınla mücadele işaretlerinin temel nitelikleri arasında yer almaz?

I. Dikdörtgen biçiminde olabilirler

II. Zemin rengi kırmızıdır

III. Kare biçiminde olabilirler

IV. Piktogram rengi beyazdır

V. Zemin rengi yeşildir

10. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; yukarıdakilerden hangileri acil çıkış ve ilkyardım işaretlerinin temel nitelikleri arasında yer alırlar?