Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik Soruları 4

İSG Sınavı Soru Bankası

31. Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

Correct! Wrong!

32. Toplam alanı kaç metre kareyi aşan kapalı otoparklar için mekanik duman tahliye sistemi yapılması şarttır?

Correct! Wrong!

33. “Bir yapı içinde yangına müdahale ekiplerinin ve bunların kullandıkları ekipmanın üst ve alt katlara makul bir emniyet tedbiri dâhilinde hızlı bir şekilde taşınmasını sağlamak, gerekli kurtarma işlemlerini yapmak ve aynı zamanda engelli insanları tahliye edilebilmek üzere ……. tesis edilir.” Cümlesindeki boşluğa aşağıdaki ifadelerden hangisi getirilmelidir?

Correct! Wrong!

34. Yapı yüksekliği en az kaç m'den daha fazla olan yapılarda, en az 1 asansörün acil hâllerde kullanılmak üzere acil durum asansörü olarak düzenlenmesi şarttır?

Correct! Wrong!

35. Yapı yüksekliği kaç m’den fazla olan binalarda şaft içinde bus-bar sisteminin bulunması mecburidir?

Correct! Wrong!

36. “Yangın uyarı butonları, yerden en az …. cm ve en fazla …. cm yüksekliğe yerleştirilir.” Cümlesindeki boşluğa aşağıdaki ifadelerden hangisi getirilmelidir?

Correct! Wrong!

37. Yapı yüksekliği kaç m’nin üzerinde olan binaların hol ve koridor gibi ortak alanlarında duman kontrol sistemi yapılması mecburîdir?

Correct! Wrong!

38. Dizel pompa ve acil durum jeneratörünü çalıştırabilmek için mekanik havalandırmanın gerekli olduğu yerlerde, bu bölümlerin duman tahliye sistemlerinin; havanın doğrudan dışardan ve herhangi bir egzoz çıkış noktasından en az ... m uzaktan alınması ve mahallin egzoz çıkışının da doğrudan dışarıya ve herhangi bir hava giriş noktasından en az … m uzağa atılması gerekir.

Correct! Wrong!

39. Konutlar hariç olmak üzere, bütün binalarda, merdiven kovasının yüksekliği kaç m’den fazla ise, kaçış merdivenlerinin basınçlandırılması gerekir?

Correct! Wrong!

40. Yapı yüksekliği kaç m’den yüksek olan konutların kaçış merdivenlerinin basınçlandırılması şarttır?

Correct! Wrong!

calismamevzuati.com 'da yapılan paylaşımları faydalı buluyor musunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bu testlerin her hakkı saklıdır. Hangi amaçla olursa olsun, testlerin tamamının veya bir kısmının tarafımızın yazılı izni olmadan kopya edilmesi, fotoğrafının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayımlanması ya da kullanılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar gerekli cezai sorumluluğu ve testlerin hazırlanmasındaki mali külfeti peşinen kabullenmiş sayılır.

Diğer Sorular İçin>>>

Anasayfa>>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir