Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Soruları-2

İSG Sınavı Soru Bankası

1. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; acil çıkış ve ilkyardım işaretleri hangi renkte olurlar?

Correct! Wrong!

2. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; sadece dairevi bir şekil içinde kullanıldığında emniyet rengi olarak kabul edilen renk hangisidir?

Correct! Wrong!

3. Aşağıdakilerden hangisi güvenlik işaretinin işlevinin olumsuz etkilenmemesi için “görülmesini veya işitilmesini zorlaştıracak veya engelleyecek” dikkat edilecek hususlar arasında yer almaz?

Correct! Wrong!

4. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; daire biçiminde, beyaz zemin üzerine siyah piktogram, kırmızı çerçeve ve diyagonal çizgiye sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

Correct! Wrong!

5. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

Correct! Wrong!

6. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; üçgen şeklinde, sarı zemin üzerine siyah piktogram ve siyah çerçeveye sahip işaretler aşağıdakilerden hangisidir?

Correct! Wrong!

7. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdaki işaret hangi bilgi ve talimatı belirtmek için kullanılır?

Correct! Wrong!

8. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; uyarı işaretlerinde sarı kısımlar işaret alanının en az % kaçını kapsayacaktır?

Correct! Wrong!

9. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; aşağıdakilerden hangisi yangınla mücadele işaretlerinin temel nitelikleri arasında yer almaz?

Correct! Wrong!

I. Dikdörtgen biçiminde olabilirler

Correct! Wrong!

II. Zemin rengi kırmızıdır

Correct! Wrong!

III. Kare biçiminde olabilirler

Correct! Wrong!

IV. Piktogram rengi beyazdır

Correct! Wrong!

V. Zemin rengi yeşildir

Correct! Wrong!

10. Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği hükümlerine göre; yukarıdakilerden hangileri acil çıkış ve ilkyardım işaretlerinin temel nitelikleri arasında yer alırlar?

Correct! Wrong!

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Soruları-2
Mükemmel
Bravo
Tebrikler
Biraz Daha Çalışsan İyi Olur:((

Share your Results:

Diğer sorular için tıklayınız >>>

Anasayfa>>>

Bu testlerin her hakkı saklıdır. Hangi amaçla olursa olsun, testlerin tamamının veya bir kısmının tarafımızın yazılı izni olmadan kopya edilmesi, fotoğrafının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayımlanması ya da kullanılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar gerekli cezai sorumluluğu ve testlerin hazırlanmasındaki mali külfeti peşinen kabullenmiş sayılır.

calismamevzuati.com 'da yapılan paylaşımları faydalı buluyor musunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir