İşyeri Bina Ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık Ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Soruları – 1

İSG Sınavı Soru Bankası

1. İşyeri Bina Ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık Ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri aşağıdaki hangi işlerde/işyerlerinde uygulanabilir?

Correct! Wrong!

2. EN 12464-1 : 2013 Standardına göre işyerlerinde çalışanların kullanmakta oldukları tuvalet, duş ve lavabolar ile soyunma yerlerinde en az kaç lux aydınlatma sağlanmalıdır?

Correct! Wrong!

3. İşyeri Bina Ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık Ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

Correct! Wrong!

4. EN 12464-1 : 2013 Standardına Göre işyerlerinde çalışanların kullanmakta oldukları ilk yardım ve revir odalarında en az kaç lux aydınlatma sağlanmalıdır?

Correct! Wrong!

5. Aşağıdakilerden hangisi işyeri bina ve eklentilerinde uygulanacak asgari sağlık ve güvenlik şartlarından birisi değildir?

Correct! Wrong!

6. Acil çıkış yolları ve kapıları ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

Correct! Wrong!

7. Aşağıdakilerden hangisi işyeri bina ve eklentilerinde uygulanacak asgari sağlık ve güvenlik şartlarından birisi değildir?

Correct! Wrong!

8. Aşağıdakilerden hangisi işyeri bina ve eklentilerinde uygulanacak asgari sağlık ve güvenlik şartlarından birisi değildir?

Correct! Wrong!

9. Aşağıdakilerden hangisi hangisi işyeri bina ve eklentilerinde uygulanacak asgari aydınlatma şartlarından birisi değildir?

Correct! Wrong!

10.Yapılan işin özelliği nedeniyle çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli hallerde veya ……. ve daha fazla çalışanın bulunduğu işyerlerinde, uygun bir dinlenme yeri sağlanır. Buna göre boşluğa aşağıdakilerden hangisi getirilirse doğru ifadelendirilmiş olur?

Correct! Wrong!

İşyeri Bina Ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık Ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Soruları - 1
Mükemmel!
Bravo
Tebrikler
Biraz Daha Çalışsan İyi Olur :((

Share your Results:

Diğer sorular için tıklayınız >>>

Bu testlerin her hakkı saklıdır. Hangi amaçla olursa olsun, testlerin tamamının veya bir kısmının tarafımızın yazılı izni olmadan kopya edilmesi, fotoğrafının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayımlanması ya da kullanılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar gerekli cezai sorumluluğu ve testlerin hazırlanmasındaki mali külfeti peşinen kabullenmiş sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir