İŞKUR’ dan Günlük Cep Harçlığı

işbaşı eğitim programı

İşbaşı eğitim programları

İŞKUR trafından 15 yaşından büyük, kuruma kayıtlı işsiz olmak kaydıyla ve duyuruda belirtilen gerekli şartları sağlıyor olmak kaydıyla işbaşı eğitim programlarına katılan herkese cep harçlığı verileceği duyuruldu.

İŞKUR tarafından kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen İşbaşı Eğitim Programları İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.

Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi İŞKUR’ dan da kendilerine işyeri bulunmasını talep edebilirler. Ayrıca işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebilirler.
İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları, İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi, İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler ile Başvuru Yeri ve Zamanı hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız.

Anasayfa>>>

calismamevzuati.com 'da yapılan paylaşımları faydalı buluyor musunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir